niedziela, 4 stycznia 2015

Etiudy na fortepian

Stanisława Raube
Etiudy dla dzieci na fortepian - zeszyt 1 i 2.


 <img alt="S.Raube" src="s-raube.jpg" />

Powszechnie znane i lubiane etiudy autorstwa Kőhlera, Gnesina, Demauxa, Berensa, Freya, Goedicke'a i innych w opracowaniu polskiej pianistki i pedagoga Stanisławy Raube (1902-1980). 
Publikacja została zamieszczona w programie nauczania zatwierdzonym do użytku szkół muzycznych I stopnia. Wydanie tych etiud było wielokrotnie wznawiane przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne.


Carl Czerny
Etiudy, op. 409

 <img alt="C.Czerny" src="c-czerny.jpg" />

Zbiór 15 etiud austriackiego kompozytora, pianisty i nauczyciela pochodzenia czeskiego. Karl Czerny (1791 - 1857) cieszył się sławą uznanego pedagoga. Jednym z jego uczniów był sam Franciszek Liszt - wybitny kompozytor i wirtuoz fortepianu. Etiudy Czernego to bogaty wybór ćwiczeń na prawą i na lewą rękę. Pozwalają one na doskonalenie umiejętności gry w różnych artykulacjach. Zalecone są do użytku szkół muzycznych II stopnia przez Ministerstwo Kultury i Sztuki.


Franz Liszt
Complete Etudes For Solo Piano Series I

 <img alt="F.Liszt" src="f-liszt.jpg" />

Zbiór wszystkich etiud węgierskiego kompozytora i pianisty Franciszka Liszta ((1811-1886) na fortepian solo, łącznie z etiudami transcendentalnymi. Etiudy Liszta to pozycja dla wirtuozów, nauczycieli i studentów pianistyki. Oczywiście część etiud z tego zbioru jest na poziomie uczniów średnich szkół muzycznych, jednak występują też kompozycje trudne z miejscami bardzo trudnymi oraz kompozycje w całości bardzo trudne technicznie (komplet etiud transcendentalnych).

WPISY O PODOBNEJ TEMATYCE

2 komentarze:

  1. Itˇs actually a cool and helpful piece of info. Iˇm satisfied that you simply shared this helpful info with us.
    Please keep us up to date like this. Thanks for sharing.

    OdpowiedzUsuń
  2. You should be a part of a contest for one of the highest quality sites online.
    I'm going to recommend this site!

    OdpowiedzUsuń