sobota, 2 stycznia 2016

Ciekawe utwory - pdf(1)

Yuzo Hayashi - japoński kompozytor, aranżer i instrumentalista grający na instrumentach klawiszowych i pianinie. Twórca muzyki głównie do gier wideo, oraz albumów aranżacyjnych. Uczestniczył w wielu projektach muzycznych związanych z muzyką syntezatorowo-elektroniczną, a także rockiem i jazzem.
Oto jego kompozycja, na którą natrafiłem zupełnie przypadkowo, a która od pierwszych dźwięków zwróciła moją uwagę i zdecydowanie przypadła mi do gustu.


 Days of Dash

A oto nagranie tej ciekawej, niezbyt wymagającej technicznie kompozycji, którą można z powodzeniem wykonywać na poziomie średniego zaawansowania w grze na instrumencie.


 Piano Arr.

Życzę udanych wykonań i satysfakcji z kontaktu z muzyką :) 

NUTY INNYCH UTWORÓW

2 komentarze:

  1. Piękny utwór. Jakimi palcami to grać? Od czego zacząć naukę?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. No właśnie od tego, czyli rozczytywania zapisu nutowego osobno prawą i lewą ręką, połączonego z ustaleniem i podpisaniem palcowania. Prawa ręka rozpoczyna się od palców: 3, 4, 5, a lewa: 3, 2, 1. Warto zapisać się na lekcje gry na instrumencie i skorzystać w tym zakresie z pomocy nauczyciela. W zasadzie naukę należałoby rozpocząć od grania zupełnie prostych melodii, wprawek i etiud, aby na bazie zdobytych umiejętności wykonywać ciekawe i znane utwory. Pozdrawiam i życzę sukcesów oraz postępów w nauce.

      Usuń