poniedziałek, 21 lipca 2014

Repetycja dźwieków

Repetycja czyli powtarzanie ciągle jednego i tego samego dźwięku jest dość proste o ile nie trzeba zrobić tego bardzo szybko. Szybka repetycja dźwięków sprawia kłopoty bo nadgarstek nie nadąża poruszać się dostatecznie szybko w górę i w dół. Z problemem tym możemy sobie poradzić grając ten sam dźwięk, czyli wciskając jeden i ten sam klawisz na przemian różnymi palcami.

<img alt="Repetycja dźwięków" src="repetycja-dźwięków.jpg" />

Najlepiej w takich sytuacjach sprawdza się palcowanie: 4-3-2-1 a w razie konieczności wielokrotnego, szybkiego powtarzania jednego dźwięku: 4-3-2-1-4-3-2-1-4-3-2-1 .....
Kolejnym, jeszcze trudniejszym wyzwaniem jest szybka repetycja akordów często spotykana w muzyce rock and rollowej. W tym przypadku kluczowe jest utrzymywanie sztywno palców w rozstawie umożliwiającym wciskanie klawiszy akordu bez usztywniania nadgarstka, który ma służyć jako elastyczna dźwignia do bardzo szybkiego podnoszenia i opuszczania dłoni. Ważne aby wykonywać to krótkim ruchem, ćwiczyć najpierw w wolnym tempie a w razie drętwienia nadgarstka przerywać ćwiczenie i strząśnięciem dłoni likwidować powstałe naprężenie.

WPISY O PODOBNEJ TEMATYCE

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz