(c. d. n.)
Nauka gry na elektronicznych instrumentach klawiszowych i pianinie - Łódź i okolice. Oferta skierowana głównie do dzieci i młodzieży, ale również do osób starszych pragnących realizować swoje zainteresowania i rozwijać pasje muzyczne. Wypożyczanie instrumentów YAMAHA PSR-E433 do nauki gry w ramach udzielanych lekcji. Inne usługi, w tym pośrednictwo i doradztwo przy zakupie lub zamianie elektronicznych instrumentów klawiszowych. Grzegorz Gibki - tel.502-395-300, g.gibki1961@gmail.com
Strony
▼
środa, 5 lutego 2014
Regina Smendzianka - cz.2
Po studiach podyplomowych u Zbigniewa Drzewieckiego Regina Smendzianka rozpoczęła światową karierę pianistyczną. Występowała w ponad 50 krajach na całym świecie. Odbyła liczne tournee z Filharmonią Narodową, Wielką Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia, Orkiestrą Filharmonii Pomorskiej. Była jurorem na wielu międzynarodowych festiwalach muzycznych, w tym na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w 1970, 1980, 1995 i 2000 roku.
W repertuarze Reginy Smendzianki największe znaczenie ma twórczość Fryderyk Chopina, którego dzieła niemal w całości nagrała na płyty. Ważne miejsce w jej repertuarze zajmowała także polska muzyka XIX stulecia doby przedchopinowskiej oraz muzyka polskich kompozytorów XX wieku. Wykonywała, nagrywała i opracowywała do wydania zapomniane utwory kompozytorów polskich - Michała Ogińskiego,Karola Szymanowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego a z kompozytorów współczesnych Artura Malawskiego, Grażyny Bacewicz, Witolda Lutosławskiego. Regina Smendzianka była wyjątkowa. Pozostając w głównym nurcie pianistyki polskiej i światowej była na wskroś indywidualna. W muzykę potrafiła tchnąć ducha poezji. Za zasługi w propagowaniu współczesnej muzyki polskiej została w 1972 roku wyróżniona honorową odznaką Związku Kompozytorów Polskich.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz